Čínské čaje

Vydejte se s námi po stopách čaje a poznejte kouzlo pravých čínských čajů. Čína je považována za domovinu čaje. Je zemí, ve které se čaj poprvé objevil, aniž by do ní byl dovezen a uměle pěstován. Protože má Čína v pěstování čaje dlouholetou tradici, jsou tam rozšířené snad všechny druhy čaje, které známe. Mezi ty nejoblíbenější patří černé čaje, zelené čaje, bílé čaje, žluté čaje, oolongy nebo čaj pu-erth. Černý čaj je v Číně označován za červený čaj, zatímco čaj pu-erth je nazývan čajem černým.

Zelené čínské čaje

Chcete jet do Číny? Rozhodně tam ochutnejte zelený čaj. je opravdu velmi kvalitní. Je známo více jak sto druhů čínského zeleného čaje. Každý z vás si určitě najde svůj oblíbený. Zelené čínské čaje jsou náročnější na přípravu. I když nejste příznivci zeleného čaje, rozhodně ho nezavrhujte. S mnohými zelenými čínskými čaji jsou spojeny i zajímavé legendy, které každému čaji vdechnou tu pravou tajuplnou atmosféru.

Bílé čínské čaje

A co bílé čínské čaje? Ty jsou dodnes považovány za čaje císařů. Bílý čaj je výjimečný svou chutí, jemností a vůní. Není divu, že když se podíváme zpět o 1200 let, tak mohli tento čaj popíjet jen ti nejvýše postavení. To bílému čaji dalo charakter, který přetrval dodnes. I teď je považován ze speciální druh čaje.

Žluté a polo zelené čínské čaje

Pokud budete cestovat do Číny, nezapomeňte ochutnat pravý žlutý čaj, který je tamější specialitou. Jeho výrobní proces je přísně utajován. Jedná se luxusní dražší čaj, který ale můžete zakoupit i u nás, například v čajovně Oxalis.cz. V Číně je dále oblíbený i čaj oolong, který je označován za čaj polo zelený či žlutozelený. Rovněž ho můžete zakoupit u nás v Čechách. Příprava žlutých, zelených a polo zelených čajů se nijak výrazně neliší.